Kontak Şefler

Rotta balans değil sosta balans!

Gangon, aslında köfteci tezgahının, dürümcü minibüsünün, hatta sepetli lahmacuncunun günümüze uyarlanmış ve geliştirilmiş bir hali. Kısacası modern seyyar bir mutfak ve yeri geldiğinde neredeyse tam teşekküllü bir lokanta.

 

Gangon, yiyenin keyif aldığı mutlu olduğu yemeği hedefler. Bunun için sunumu basit ama lezzeti, içeriği zengin yiyecekler yapmaya çabalar. Parçalara böldüğünüzde kolayca kavranan, bir araya topladığın da ise muhteşem olabilen şeyler, mesela kaymakla balın buluşması gibi! Yalın ama etkili. Hayır demenin zor olduğu, yiyenin ağzını kulaklarına getirecek lezzetleri yakalamaya çalışır.

Cabin Crew

Slaytsarmtendkrosçek

Can (a.k.a. Jan Kubic)–Kurucu Ortak/İletişim-Şef 


Tüm fikri oğlundan aldı. Gangon ve mutfak kamyonu kavramlarını onun sayesinde tanıdı. 
Amatörce plastik sanatlarla ilgilendi, onlar gelip geçti mutfak sanatlarında durası geldi.  

Gündüzleri siyah pelerinli süper acayip (!) bir avukat oldu, geceleri türlü türlü işletmelerin mutfaklarında yemek yaptı.  

Sırasıyla The Food Project, Kitchen Guerilla ve Gastronomika’da yer aldı. Alibaba koş düğün var dedi, Raffles’a gitti. “Eyvah! Ali Şef!” cümlesini çıplak gözleri ile gördü. Herşey hala aynı; tek fark gecesi gündüzü Gangon olsun diye çalışmakta. Şu sıralar Gangon'un direksiyon koltuğunda fiilen oturarak kol kası yapmakta.

Engin-Kurucu Ortak/Finans 


Eşinin, Can ile aynı büroda çalışmaları sayesinde, tanıştılar. 
Uzun yıllar New York’dan İstanbul’a, yatırımcılar için en doğru finansal çözümleri sunmayı hedefledi ve sonunda kendi projesine yatırımcı ve finans danışmanı oldu.  Fotoğrafta gözüken aracı almak üzere yola çıktılar; ilk turun sonunda “abi tamamdır, yapalım” dedi. 

Ozan–Ortak/Arge-Şef 

Bir instagram sabahı Can’la parkta denk geldiler. “A! O, sen misin?”ler havada uçuştu. Çok ortak tadları, arkadaşları olduğunu farkettiler. Ozan’ın yemek konusundaki titizliği, zaman zaman takıntılığa varan detaycılığı hem Can’ı, hem de tüm ekibi çok besledi. Şimdilerde her düz, basit fikrin ardından son söz ondan gelmekte ve Gangon’un hedeflerine yenileri böylece eklenmektedir.

Ozan, yemeğe olan bilgi ve ilgisi bir yanda dursun, kahve konusunda da saatlerce konuşarak sizi esir alabilir. Gangon’un dahil olduğu tüm etkinliklerde ortaya çıkan güzel fotoğraf kareleri ve sosyal medyada paylaşılan harika görseller onun becerikli ve sabırlı ellerinden!

Ali Ronay–(a.k.a. Alibaba / D.I.H.O.)–Danışman/Şef

Can için herşey Alibaba ile başladı.
Yurtta aynı odayı paylaştıkları senenin sonunda, Ali, mutfağa girmeye karar verdi. Amerika’dan Asya’ya birçok mutfakta çalıştı.
Sayısız yol göstereni, sayısız da yol gösterdiği oldu.
Anadolu mutfağını çalıştığı her yerde bir şekilde örneklendirme, modernize etme çabası daima takdir edildi.
Anthony Bourdain İstanbul’u onunla gezip, tattı.
Ritz-Carlton (İstanbul), Kempinski (Bodrum), Dean & Deluca (İstanbul), Raffles (İstanbul) Ali’nin yönetiminde olmuş olan mutfaklardan birkaçı oldu. Yanı sıra, evde-otelde-Kitchen Guerilla’da beraber sayısız çalıştılar. Gangon’un stratejilerinden, kurulan ilişkilere kadar hepsinde tuzu vardır.

Semi Hakim–Danışman/Şef 

 

Can’ın mutfakta en fazla zaman geçirdiği bir diğer suç ortağı, Semi.
Madrid’de 2 Michelin yıldızlı Sergi Arola Gastro’da ve San Sebastian’da 3 Michelin yıldızlı Restaurante Martin Berasategui’de stajlarını tamamladıktan sonra, koltuğunda bir dolu karpuzla Türkiye’nin 2 Michelin’li mutfağı Gangon'da görev almaya geldi.
Yıldızlar arası yolculuğunda, Gastronomika ve Kitchen Guerilla’da aktif roller üstlendi. Bu kapsamda, Anadolu mutfağının kodifiye edilmesi gibi birçok araştırma yönetti. Şimdi ise Kök Projekt'i yürütmekte.
Halen Berlin’de Markethallen Neun içinde yerleşik „Kantine“ için, bir yemek aktivisti olarak danışmanlık vermekte.
Gangon’un reçetelerinin ve içeriklerinin tasarımında yer alan beyin takımında olmasının yanı sıra, organizasyonlar taşı altına da elini sokmaktan geri kalmıyor.

Ahu Ulusoy-Defansın vazgeçilmezi/Şef

Ekibin atom karıncası, sosyal medya fenomeni, bir tanesi! Hiçbir görevden kaçmayan, enerjisi daima yüksek emir eri! Can’la Gastronomika’da tanıştılar. Ondan beri her türlü “yeeetiş Ahuuu!” feryadını cevapsız bırakmadı. Bir etkinlik öncesi, sabahın üçünde hazırlık mutfağında yaptığı dans ile sosyal medya fenomeni olduğunu ve bitmez tükenmez bir enerjisi olduğunu bir defa daha kanıtladı. Ahu, tam anlamıyla on parmağında on marifet! Önümüzdeki dönemde onun adını çokça yemek styling’i ve yemek fotoğrafçığı alanlarında duyacağız!

Yaren Çarpar-Savunmanın gediklisi/Şef  

Antakya’da annesinin harika mutfağında başlayan macerası, yaşına sığmayacak, kat be kat üstü tecrübeleri barındırarak devam etti. Annesinin yanından sonra, MSA’da eğitimini tamamlayan Yaren Zuma’da oradan da Kitchen Guerilla ve Gastronomika’da yer aldı. Can ile bu sıralarda tanıştılar. Kısa sürede bilgisi ve çalışkanlığı sayesinde çok güzel işleri yürüttü. Sırasıyla, La Petite Maison’ a geçen Yaren, buralara gelene kadar haşır neşir olduğu dev ton balıkları, orkinoslar sebebi ile “Yarensan” lakabının hakkını verdi. Daha sonra ArdaTürkmen’in, tabir yerinde ise, sağ kol olarak Forneria ve Mükellef’in kurulmasını ve gelişmesini sağladı. Şimdi ise Gangon’a gönül vermekte.

Bizim Mutfak

Çok pişirgeçli götürgeç

Gangon profesyonel bir mutfaktan beklenen bir çok ögeyi üzerinde taşıyor. Fritözü, fırını, ocağı, ızgarası lezzetlere koşmak için hazır bekliyor. Havalandırmasının performansı uçak motorlarını kıskandırıyor; soğutucular her daim ürünleri taze tutuyor. Gerektiğinde jenaratörü ile kendi kendine yetiyor veya bir prizle adeta "Tesla" oluyor. 

Paslanmaz çelik yüzeyleri sayesinde temizliği rahat ve bu sayede kısıtlı alanda mutfak hijyeni sağlamak da bir o kadar basit oluyor. Temiz ve atık su depoları ile tam bir acıkınca sağa çekmelik kamyon, bu bizim Gangon!

Destekçilerimiz

Seferlerden haberdar olun!

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle

©2016 by Gangon